Metamorfozy w Krakowie są zasadne

Najważniejszym spośród największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest transport. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości aut na polskich ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość gospodarki Krakowa.

Spośród innych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.